Chelsea FC 6-1 Middlesbrough FC | KRAJ

23 siječnja 22:51 2024

Napokon utakmica koja je prošla bez imalo stresiranja za rezultat. Nakon poraza od 1:0 u prvoj utakmici, plasman u finale Carabao Cupa u uzvratu osiguran je već u prvom poluvremenu. Lijepa i spretna igra Plavaca rezultirala je s laganih šest pogotka u mreži Middlesbrougha i velikom pobjedom od 6:1.

Prvo poluvrijeme teško da je moglo biti bolje. U 11. minuti odličnu je priliku imao povratnik u prvih 11 Ben Chilwell, ali njegov udarac glavom otišao je iznad gola. U 14. minuti nakon katastrofalnog pokušaja dodavanja Sterlinga Broji, Howson je nespretno autogolom doveo Chelsea u vodstvo. Nakon dobrog ubačaja Disasija u 29. minuti i lošeg pokušaja udarca Broje, lopta je došla do Enza Fernandeza koji ju je s lakoćom pospremio u gol. Već u 36. minuti Chelsea dolazi do 3:0 pogotkom Disasija koji iskorištava grešku Middlesbrougha. Još jednom greškom Boro je u 42. minuti poklonio loptu Palmeru te 4. gol Chelseaju.

U drugom poluvremenu gledali smo nešto dosadniju utakmicu, no ništa zanimljivije nije bilo potrebno. Chelsea je svoje odradio u prvom poluvremenu, a Middlesbroughu je za preokret trebalo čudo. To svejedno nije spriječilo Chelsea da zabije još pogodaka. Palmer je u 76. minuti nakon povratnog dodavanja Gallaghera zabio svoj drugi pogodak te Chelseajev peti, dok je samo pet minuta nakon Maduekeov udarac odbijancem završio u mreži za velikih 6:0. Počasni pogodak za Middlesbrough i 6:1 zabio je Rogers u 81. minuti.

Chelsea je tako postao prvi finalist Carabao Cupa, a sutra će saznati čeka li ga Liverpool ili Fulham.