Real Madrid CF 2-0 Chelsea FC | KRAJ

12 travnja 22:54 2023

Nova utakmica, novi poraz. Čekamo uzvrat na Stamford Bridge-u sa zaostatkom od dva pogotka.

Dobro otvaranje “Plavaca”. Već u 2. minuti João Félix pobjegao je obrani Madriđana, no njegov udarac bez poteškoća zaustavlja Thibaut Courtois. Domaćini prvi puta prijete u 12. minuti. Benzema se uspio izvući na udarac unutar našeg kaznenog prostora, Kepa brani. Od 21. minute Real vodi 1:0. Vinicius se ubacio iza Fofane, njegov udarac Kepa zaustavlja, no lopta se odbija do Benzeme koji nema težak zadatak. U idućem napadu Chelsea je blizu izjednačenja. James šalje oštru loptu u peterac, Sterling puca, izvrsna reakcija domaćeg vratara. Rasplamsalo se nakon pogotka. Vinicius je ponovno u izglednoj prilici u 26. minuti, Fofana čisti s gol linije. U 34. minuti nova prilika za kraljevski klub – Rodrygo puca ravno u Kepu. Kepa je naš najzaposleniji čovjek u prvom dijelu, u 40. minuti brani udarac Édera Militãa.

Jednako kao i u prvom dijelu, i u drugome je prvi udarac djelo João Félixa. Nažalost, i epilog je jednak. Na drugoj strani Modrićev udarac odlazi malo iznad grede. Lampard je prisiljen na prvu izmjenu u 55. minuti. Igru je napustio Kalidou Koulibaly, a umjesto njega ušao je Marc Cucurella. Sve nade u pozitivan rezultat ugasile su se u 59. minuti. Vinicius je pobjegao Cucurelli, a Chilwell ga ruši u izglednoj situaciji za pogodak. Crveni karton Chilwell, slobodni udarac za Real na rubu šesnaesterca. Alaba iz slobodnjaka puca u ruke Kepi. Dvostruka izmjena u 65. minuti – Havertz i Chalobah umjesto Sterlinga i João Félixa. Od 74. minute na semaforu stoji 2:0. Kombiniraju domaćini nakon udarca iz kuta, lopta dolazi do Asensija, odmjeren udarac u donji desni kut. Odmah nakon tog pogotka Lampard radi posljednje dvije izmjene – Gallagher i Mount ulaze umjesto Thiaga Silve i Kantéa. Do kraja utakmice Mount je imao veliku priliku, no Rüdiger blokira i ostalo je Real Madrid – Chelsea 2:0.