Chelsea FC 2-0 Borussia Dortmund | KRAJ

07 ožujka 23:07 2023

Idemo dalje! Uspjeli smo nadoknaditi poraz iz prvog susreta u Njemačkoj te smo pobjedom od 2:0 prošli u četvrtfinale Lige Prvaka.

Chelsea je na početku utakmice krenuo uraganski. Već u 2. minuti Sterling bježi obrani Borussije, međutim nije se najbolje snašao u situaciji 1 na 1 s gostujućim vratarom. U 6. minuti João Félix je u izglednoj prilici, Meyer brani. Dvije minute kasnije prijeti i Havertz nakon lijepog proigravanja Félixa, iznad gola. Nakon tog pokušaja početni pritisak “Plavaca” se primirio. Gosti prvi puta prijete u 17. minuti. Marco Reus izvrsno je pucao iz slobodnog udarca, a Kepa fenomenalnom intervencijom spašava naša vrata. Najveću priliku Chelsea je imao u 28. minuti preko Havertza koji je opalio s ruba šesnaesterca. Njegov je udarac zatresao vratnicu. Poluvrijeme smo završili jednako kako smo ga i započeli – uz nekoliko izglednih prilika. Predivan pogodak postigao je Havertz u 38. minuti, ali je poništen zbog zaleđa Raheema Sterlinga. Nova velika prilika stigla je odmah nakon toga. Slobodan udarac na lijevoj strani, loptu u pet metara gdje ne reagira najbolje Koulibaly. Na odbijancu je João Félix koj puca ravno u Meyera. Konačno je lopta završila u mreži gostiju u 44. minuti. Sterling se iskupio za lošu predstavu u prvom dijelu izvrsnom realizacijom pod samu gredu.

Kako smo zatvorili prvi dio tako smo otvorili i drugo poluvrijeme. Već u 47. minuti Chilwell u kaznenom prostoru Borussije pogađa Wolfa u ruku, sudac Danny Makkelie nakon VAR intervencije pokazuje na bijelu točku. Havertz šalje vratara u krivu stranu, no njegov udarac ponovno pogađa vratnicu. Srećom, suci su procijenili da je jedan igrač gostiju prerano utrčao prilikom izvođenja kaznenog udarca, tako da je Havertz dobio popravni. Ponovno je gađao donji lijevi kut i ovoga puta je pogodio. Od 53. minute na semaforu stoji Chelsea-Borussia Dortmund 2:0. Gosti su pet minuta kasnije mogli uzvratiti. Fliper u našem šesnaestercu, lopta dolazi do Bellinghama koji nije dobro pucao i lopta odlazi malo pored gola. Kepa u 65. minuti upisuje novu veliku obranu, ovoga puta zaustavlja pokuša Mariusa Wolfa. Prvu promjenu Potter radi u 67. minuti kada umjesto Félixa ulazi Conor Gallagher. Baš je Gallagher zatresao mrežu gostiju 76. minuti, ali je i taj zgoditak poništen zbog zaleđa Raheema Sterlinga. Dvostruka izmjena u 82. minuti – izašli su Sterling i Kovačić, a u igru su ušli Pulisic i Loftus-Cheek. Pet minuta kasnije teren je napustio Enzo Fernández, njega je zamijenio Denis Zakaria. U 89. minuti Bellingham je najviši u skoku, njegov udarac glavom odlazi iznad gola. Zaiskrilo je u drugoj minuti sudačke nadoknade između Chilwella i Wolfa te je došlo do međusobnog naguravanja – epilog je žuti karton za obojicu. Posljednju priliku na utakmici gosti su imali u 95.-oj minuti. Udarac Wolfa odlazi ravno u ruke večeras izvrsnog Kepe.