AC Milan 0-2 Chelsea FC | KRAJ

11 listopada 22:57 2022

Izgleda da je Graham Potter uspio uigrati ovu momčad koja je prije samo dva tjedna izgleda bezidejno i izgubljeno. Ovo nam je četvrta pobjeda u posljednjih deset dana te je i ona (kao i prethodne dvije) ostvarena bez imalo problema. Sada smo na vrhu naše grupe u Ligi prvaka te imamo sve u svojim rukama, iako smo prije samo 7 dana bili na zadnjem mjestu skupine.

Do 17. minute nije se događalo apsolutno ništa. Onda nas je sve trgnula fenomenalna lopta Reecea Jamesa za Masona Mounta. Mount je izašao sam pred vratara, no povučen je s leđa od strane bivšeg “Plavca” Fikaya Tomorija. Sudac Daniel Siebert pokazuje na bijelu točku, a Tomori dobiva izravni crveni karton. Loptu je u ruke uzeo Jorginho te je u svom klasičnom stilu poentirao za vodstvo Chelseaja 1:0. Iako su imali igrača manje, prvi nakon toga prijete domaći. Nakon lijepe akcije Giroud promašuje iz situacije za kakvu je inače specijaliziran. Od 34. minute Chelsea vodi 2:0. Kovačić za Mounta, Mount za Aubameyanga, a Auba postiže još jedan pogodak svojem bivšem klubu. Mount je u 44. minuti opalio s distance. Ovoga puta je Tatarusanu bio spreman.

Na poluvremenu je Conor Gallagher ušao umjesto danas izvrsnog Mounta. Milan se u drugom dijelu malo otvorio. To je išlo u korist “Plavcima” koji su imali više prostora te su sve češće prijetili golu domaćih. Baš se Gallagher našao u prvoj šansi u drugom dijelu. Zaobišao je golmana Milana, no njegov udarac zatresao je samo vanjski dio mreže. Dvije minute nakon toga Reece James pucao je iz voleja, pored gola. Aubameyang je u 53. minuti skrenuo udarac Kovačića ravno u Tatarusanua. Milan prijeti u 60. minuti prijeko Desta. Njegov udarac odlazi na tribine. Nažalost, u 62. minuti igru je zbog ozljede morao napustiti Reece James. Nadajmo se kako nije riječ o ozbiljnijoj ozljedi. Uz njega izašao je i Sterling, a ušao je dvojac Loftus-Cheek i Azpilicueta. Igra je bila dosta rascjepkana nakon toga, bez prevelikih uzbuđenja. U 80. minuti Havertz je ušao umjesto Aubameyanga. Posljednju izmjenu Potter je napravio u 89. minuti, kada je Marc Cucurella ušao umjesto Chilwella. Mirno smo priveli utakmicu kraju te se u London vraćamo kao lideri skupine!