LOSC Lille 1-2 Chelsea FC | KRAJ

16 ožujka 22:52 2022

Chelsea je u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka odigrao onoliko koliko je bilo potrebno i došao do pobjede protiv Lillea i u gostima. Najbolje je utakmicu opisati jednom rečenicom: “Dvije smislene akcije Chelseaja, dva pogotka, prolaz u četvrtfinale osiguran!”. Ždrijeb za četvrtfinalne susrete na rasporedu je u petak 18. ožujka u 12:00 h po našem vremenu.

Lille je od početka utakmice pritiskao naše igrače visoko. U 7. minuti to im se prvi puta isplatilo kada je Jorginho pogriješio i predao loptu gostima u našoj trećini. Burak Yilmaz pucao je izvana velikom silinom, a Thiago Silva hrabro je postavio glavu i blokirao taj udarac. U 10. minuti izborili su slobodni udarac na nekih 20-ak metara od našeg gola. Ponovno je pucao Burak Yilmaz, ali preko gola. Chelsea je u prvoj polovici prvog poluvremena imao dosta problema s visokim pritiskom Lillea i teško smo dodavanjima iznosili loptu sa svoje polovice. Od 25. minute uspjeli smo uspostaviti dobar protok lopte i polako smo preuzeli konce igre, no i dalje smo bili bez ikakvog pokušaja prema protivničkom golu. U 33. minuti Christensen je morao napustiti igru zbog ozljede, a zamijenio ga je Trevoh Chalobah. On je tek što je ušao napravio prekršaj na rubu našeg kaznenog prostora. Nakon tog slobodnog udarca dolazi do gužve u našem šesnaestercu i loptu pogađa Jorginha u ruku. Sudac je nakon VAR pregleda pokazao na bijelu točku za domaćine. Burak Yilmaz mirno je poentirao iz penala i Lille je od 38. minute poveo 1:0. Kada se već činilo kako ćemo na predah u rezultatskom minusu, Pulisic u zadnjim sekundama prvog dijela lijepo pogađa suprotni kut nakon prekrasne lopte Jorginha i poravnava rezultat na 1:1. To je zapravo bila jedina smislena akcija “Plavaca” u prvom dijelu.

Vidio je Tuchel da nam nedostaje kreativnosti te je već na poluvremenu ubacio Mounta umjesto Kovačića i zaigrali smo u standardnoj 3-4-3 formaciji. Prvo uzbuđenje u nastavku vidjeli smo u 51. minuti. Ponovno je prijetio Burak Yilmaz, no njegov udarac glavom odlazi pored vratnice. Drugi dio utakmice odvijao se u istom ritmu kao i prvi dio, bez previše ozbiljnih pokušaja i prilika. Lille je prvi ozbiljnije zaprijetio kada nakon jednog ubačaja u 63. minuti Xeka glavom trese stativu. Do 71. minute morali smo čekati na neki opasan pokušaj Chelseaja, a onda jednako kao i u prvom dijelu – zabijamo pogodak iz prve smislene akcije. Mount je ubacio s lijeve strane, lopta je prošla sve do druge stative gdje ju je dočekao naš kapetan Azpi i koljenom ju pospremio u mrežu za vodstvo Chelseaja 2:1. U 74. minuti dvostruka izmjena u našem sastavu. Ušli su Lukaku i Loftus-Cheek, a izašli Jorginho i Pulisic. Havertz je u 79. minuti pucao sa ruba kaznenog prostora, lopta je putovala nisko prema sredini gola, ali Leo Jardim brani. On je bio i posljednji igrač koji je zamijenjen u našem sastavu. Umjesto njega je u 83. minuti ušao Hakim Ziyech. Još je Alonso na kraju utakmice imao izglednu priliku, no vratar domaćih je to obranio.