Chelsea FC 2:0 Tottenham Hotspur FC | KRAJ

23 siječnja 19:32 2022

Na početku se utakmica razvijala slično kao i u polufinalu Liga kupa. U prvom poluvremenu smo imali posjed, ali nismo puno prilika stvarali. Lukaku je bio opasniji nego u zadnjih nekoliko utakmica. Mount i Ziyech su ga tražili ubačajima, ali sve je promašio. Tottenham se orijentirao na kontre, uspjeli su jednom zatresti mrežu, ali spasila nas je dvojbena odluka suca.

Drugo poluvrijeme nije moglo bolje početi. Kao i protiv Brightona dočekali smo trenutak inspiracije Hakima Ziyecha koji je skinuo paučinu s Llorisovih vrata i zabio za 1:0. Osam minuta kasnije, Mount je ubacio iz prekida na prvu vratnicu koju je Thiago Silva prebacio u mrežu za 2:0.

Do kraja smo kontrolirali utakmicu, Tottenham je pokušao uzeti loptu i vratiti se u utakmicu, ali osim par udaraca koje je Kepa obranio, nisu stvorili puno.

Konačno smo pobijedili u ligi, nakon Boxing Daya i pobjede nad Villom. Nakon nekoliko slabih predstava, danas smo odigrali odličnu utakmicu i rutinski svladali gradskog rivala te smo im treći put ovaj mjesec pokazali tko je gazda u gradu! Možemo ovo nazvati bronhi pobjedom, lakše se diše jer smo se odvojili od Tottenhama.