Enzo Maresca odradio je danas konferenciju za novinare uoči sutrašnje Chelseajeve utakmice Konferencijske lige.
Chelsea će gostovati kod Astane u Kazahstanu, a uoči te utakmice trener je odgovorio na brojna pitanja.
Upitan hoće li neki igrači ostati u Londonu uzimajući u obzir dobru Chelseajevu poziciju na tablici, Maresca je rekao: “Da, neki igrači će ostati ovdje, a neki će putovati s nama. Više ili manje ćemo napraviti na način kako smo to radili do danas. Imamo puno mladih igrača, 17 igrača će biti s nama, ostali ostaju ovdje.”
Upitan možemo li osvojiti trofej ove sezone zahvaljujući mnogobrojnim kvalitetnim napadačkim opcijama u ekipi, rekao je: “Neki dan smo primili tri gola protiv Tottenhama, samo su dvije ekipe primile manje golova od nas. Dobro napadamo i dobro se branimo. Nećete pobjeđivati ili osvajati trofeje samo zabijajući golove, potrebna je i obrana.”
“Nakon što smo protiv Spursa primili tri gola, samo su dvije ekipe primile manje golova od nas. To znači da smo u obrani prilično dobri.”
Upitan hoće li pojačanja u obrani biti prioritet u siječanjskom prijelaznom roku, rekao je: “Ne, uopće ne razmišljamo o siječanjskom prijelaznom roku. Imamo još puno utakmica prije toga, mislim da imamo još šest ligaških utakmica plus dvije utakmice Konferencijske lige. Imamo još puno, puno utakmica prije siječnja, a naš fokus je na tome koliko utakmica imamo prije toga.”
Upitan je li Chelsea favorit za osvajanje ovog natjecanja, rekao je: “Već sam puno puta rekao da je u ovom natjecanju glavni cilj doći u sljedeću fazu, a onda u onu poslije. Kada dođemo u sljedeću fazu, cilj je doći do one poslije. Ne volim razmišljati četiri ili pet mjeseci unaprijed.”
Upitan zašto ne voli razmišljati četiri ili pet mjeseci unaprijed i zašto nije ambiciozniji, rekao je: “Ne radi se o ambiciji. Prilično sam ambiciozan, igrači su ambiciozni, klub je ambiciozan zbog svoje povijesti. Mislim da ako razmišljaš četiri ili pet mjeseci unaprijed možeš malo izgubiti fokus na sadašnjost.”
Upitan je li Cole Palmer trenutno najbolji igrač u Premier ligi, rekao je: “Mogao bi biti u ovom trenutku. Ali u Engleskoj su prilično sretni jer je u Premier ligi jako puno dobrih igrača. Cole je definitivno jedan od njih, ali Premier liga je puna sjajnih igrača.”
Upitan može li postati bolji i hoće li u doglednoj budućnosti postati igrač svjetske klase, rekao je: “Definitivno to može postati. Ali tek mu je 21 godina, tako da puno stvari može bolje raditi. Mora naučiti puno stvari. Mora naučiti, a to uči u ovom trenutku, da ga svi markiraju, ali definitivno ima puno stvari koje može popraviti.”
Upitan ostaje li Noni Madueke u Engleskoj jer je Pedro Neto suspendiran za nedjeljnu utakmicu, rekao je: “Da, on će ostati.”
Upitan putuje li Pedro Neto u Kazahstan jer je suspendiran za nedjeljnu utakmicu, rekao je: “Želite znati početni sastav za sutrašnju utakmicu i za nedjelju? Imamo trening u 10 sati, manje ili više je odluka tu, ali nakon treninga ćemo vidjeti.”
Upitan je li se plan promijenio zbog tog žutog kartona i suspenzije, rekao je: “Pedrov žuti karton je normalan žuti karton, nije to bio beskorisni ili nepotrebni žuti karton. U tom slučaju bi bilo malo drukčije, ali to je bio pravi trenutak za napraviti prekršaj. Bit će suspendiran za utakmicu protiv Brentforda, ali može igrati iduću utakmicu.”
Upitan može li objasniti kako je klub organizirao putovanje, rekao je: “Sada imamo trening, onda letimo tamo, let traje osam sati, kad stignemo imamo večeru, onda idemo u krevet. Srećom su pet sati ispred nas, što znači da će u Engleskoj već biti podne kad sutra ustanemo. Bit ćemo ovdje manje od 24 sata. Više je tu stvar leta, temperature, a u petak ćemo sletjeti u London u 6 sati ujutro, a u nedjelju imamo utakmicu koju moramo igrati.”
Upitan hoće li sutra netko od mladih igrača debitirati, rekao je: “Vjerojatno hoće.”
Upitan hoće li Josh Acheampong zaigrati nakon što je vraćen u ekipu, rekao je: “Kako znate tko je u ekipi? Nisam rekao tko je u ekipi. On je u ekipi, da, a vjerojatno će zaigrati od početka.”
Upitan je li klub promijenio stav vezano za Acheamponga, rekao je: “Sa Joshom je situacija prilično jasna. Klub ga voli, ja ga volim, a pokušavamo postići dogovor s njim. Blizu smo, skoro smo se dogovorili, ali vidjet ćemo.”
Upitan koja je njegova poruka navijačima koji će putovati u Kazahstan, rekao je: “Uvijek cijenimo navijače i ljude koji idu s nama, sada vjerojatno i više zbog dužine puta i temperature koja nije baš ista kao ovdje. Uvijek ih cijenimo, a u ovom slučaju još i više.”
Upitan koja je njegova poruka onima koji će debitirati sutra, rekao je: “Mislim da ćemo imati jednog ili dva igrača iz druge ekipe koji će igrati od početka, a za ostalo ćemo vidjeti. Ostatak će biti članovi prve ekipe. Poruka mladim igračima je da uživaju u trenutku jer je uvijek lijepo biti s prvom ekipom i biti uključen u europsko natjecanje. To je jako važno. ”
Upitan je li idealan scenarij da oni koji budu igrali sutra ne igraju protiv Brentforda za vikend, rekao je: “Nikad ne znaš. Nikad ne znaš jer oni koji sutra ne budu igrali će trenirati, a moraju dobro trenirati. Ne može se znati hoćemo li za nedjeljnu utakmicu trebati nekog od igrača koji će igrati sutra. Idealno bi bilo da ne trebamo jer ćemo sletjeti u petak u 6 sati ujutro, a ne bi bilo normalno da tada slete i onda ponovno igraju u nedjelju, tako da da nadamo da neće igrati, ali u slučaju da budu trebalo dat će sve od sebe.”
Hej, čitatelju! Ovaj tekst, kao i svi ostali na portalu chelseacroatia.com, autorsko su djelo volonterskog uredničkog tima članova službeno priznate Udruge navijača Chelsea FC Hrvatska.
Sami financiramo hosting web stranice, kao i sve ostale troškove osnovnog funkcioniranja udruge – podrži naš rad učlanjenjem u udrugu simboličnom sezonskom članarinom kojom, uz postajanje dijelom najveće zajednice Chelseajevih navijača u regiji, dobivaš i ekskluzivni članski paket uz sva ostala prava i pogodnosti!
KAKO SE UČLANITI?
Odlasci na utakmice, razna događanja, nagradne igre i mogućnost aktivnog sudjelovanja su udaljeni samo par klikova mišem – vidimo se!