Chelsea FC 3-2 Newcastle FC | KRAJ

11 ožujka 22:57 2024

Plavci su na krilima Palmera, Jacksona i Mudrika stigli do vrlo bitna tri boda protiv Newcastlea koja nas ostavljaju u borbi za europske pozicije.

Prva prilika na susretu rezultirala je pogotkom. Palmer je zapucao s ruba kaznenog prostora, a njegov udarac petom skreće Nicolas Jackson – 1:0 Chelsea. Dosta je kritiziran Jackson od strane navijača, no ovo je Senegalcu već 9. ligaški pogodak ove sezone. U 13. minuti Cole Palmer gađa bliži kut, ravno u ruke gostujućeg vratara. Osam minuta kasnije ponovno prijeti Jackson, ovoga puta njegov udarac zaustavlja Martin Dúbravka. Gosti dolaze do izjednačenja iz svog prvog udarca u okvir gola. Šveđanin Alexander Isak je izvrsno naciljao donji lijevi kut našeg gola. Neobranjivo za Petrovića, rezultat je 1:1. Na isteku 45. minute ponovno kombiniraju Palmer i Jackson, a potonji trese mrežu. Ipak, Jackson je bio u zaleđu – ništa od pogotka. U posljednjim sekundama prvog dijela zapucao je i Sterling, spreman je Dúbravka.

U nastavak utakmice bolje ulaze gosti. Đorđe Petrović u 47. minuti brani pokušaj Miguela Almiróna. Sedam minuta kasnije sijevnula je brza tranzicija Plavaca koju udarcem u vanjski dio mreže završava Raheem Sterling. Chelsea ponovno vodi od 57. minute. Fenomenalni Cole Palmer silovitim pokušajem s 18 metara para mrežu Newcastlea – 2:1. Tek što se krenulo s centra, stopostotna prilika za Chelsea. Sterling se sjurio prema gostujućem golu te na kraju uspio uputiti udarac. Na gol liniji taj udarac blokira Dan Burn. Mudrik je u 70. minuti zamijenio Sterlinga, a u 76. minuti majstorijom Ukrajinca Chelsea povisuje vodstvo na 3:1. Kao navijači Chelseaja naviknuti smo da ništa ne može bez drame. Tako je bilo i ovoga puta, u 90. minuti Jacob Murphy smanjuje na 3:2. Ipak, uspješno smo se obranili do kraja susreta i zasluženo odnijeli sva tri boda.