Fulham FC 0-2 Chelsea FC | KRAJ

02 listopada 22:57 2023

Napokon smo dočekali ligašku utakmicu Chelseaja u kojoj smo mogli uživati! Blitzkriegom u svega 71 sekundi Chelsea je stigao do vodstva golovima Mudryka i Broje. U 17. minuti, Colwill je odlično asistirao Ukrajincu za njegov prvi pogodak u dresu Plavaca. Već u sljedećem napadu, nakon greške Lena, Broja je uz malo sreće i pomoći Fulhamovog braniča zabio za 2:0. Da, londonski Plavci su u 71 sekundi zabili više golova nego u cijelom rujnu.

Mudryk je klubu iz susjedstva bio neuhvatljiv te im je pravio velike probleme cijelo prvo poluvrijeme. Ukrajinac je zbog manje ozljede na poluvremenu ostao u svlačionici, a zamijenio ga je mladi Maatsen koji se gotovo upisao u strijelce kada je pogodio vratnicu. Zbog ozljede teren je napustio i Broja, a zamijenio ga je Sterling koji je zbog viroze početak utakmice gledao s klupe. Na samom kraju, utakmicu je zbog ozljede napustio i Caicedo.

Iako su se Plavci u posljednjih 15 minuta malo opustili te gotovo primili gol, ovakvom igrom oduševili su gotovo svi te pokazali da se ipak može bolje. Nakon teškog perioda od dva remija i tri poraza te samo jedne pobjede u Premier ligi, bilo je i vrijeme za uživanje u utakmici Chelseaja bez stresa te novu pobjedu.

S ova tri boda, Chelsea se popeo na 11. mjesto prvenstvene ljestvice, a možemo se nadati kako je ovo povratak ljepšim danima te samo početak boljih nastupa.