Manchester City FC 2-0 Chelsea FC | KRAJ

09 studenoga 22:52 2022

Nakon dvije katastrofalne predstave u domaćem prvenstvu, uslijedila je utakmica šesnaestine finala Carabao kupa, i to protiv najjače ekipe u državi. Nismo imali sreće s ždrijebom pa smo umjesto kakvoga niželigaša izvukli Manchester City. Obje ekipe su ponešto izmijenile sastave što je bilo i za očekivati.

U 13. minuti se Pulisic našao u sjajnoj prilici, ali je loše pogodio loptu. RLC je napravio dva sjajna driblinga na desnoj strani, gurnuo loptu Ziyechu koji je vidio samog Pulisica u srcu Cityjevog šesnaesterca, ali Amerikanac je loše pucao.

U 23. minuti nova velika prilika za Pulisica. Povukao je loptu dobrih 40-ak metara, ušao u kazneni prostor i pucao, ali je to obranio Ortega.

U 44. još veća prilika za nas. Sjajno je Pulisic uposlio Halla koji je napravio sve savršeno, poslao čuvara po ćevape, ali Ortegu nije uspio nadmudriti.

U vrlo sadržajnom poluvremenu prijetili su i domaćini koji su i dominirali posjedom, a dva-tri puta je spašavao Mendy. Senegalski golman sa spašavanjem je nastavio i odmah početkom drugog dijela jer je Grealish dva puta opasno pucao u manje od minute razmaka, ali Mendy je sve to zaustavio.

Nažalost, već sljedeći udarac završio je iza Mendyjevih leđa. Mahrez je pucao iz slobodnog udarca, Koulibaly nije skočio u živom zidu i City je poveo 1:0.

Nakon propuštene prilike Ziyecha, City je već zabio na drugoj strani za 2:0. Mahrezov udarac Mendy je odbio točno na nogu Alvareza koji zabija na praznu mrežu. U 63. minuti, Ortega vadi nemoguće, Ziyech je sjajano asistirao mladomu Hallu, ali Ortega je odnekud izvukao obranu večeri. Nismo danas niti sreće imali.

Potpisujemo tako porazom od 2:0 na Etihadu ispadanje iz EFL kupa. Ostajemo bez prilike za još jedan trofej. Jedna čudna utakmica gdje smo vidjeli neke dobre stvari, ali i puno onih loših

OCJENJIVANJE IGRAČA

-3 = očajan -2 = vrlo loš -1 = loš 0 = ni dobar ni loš 1 = dobar 2 = vrlo dobar / odličan 3 = fantastičan

Hej, čitatelju! Ovaj tekst, kao i svi ostali na portalu chelseacroatia.com, autorsko su djelo volonterskog uredničkog tima članova službeno priznate Udruge navijača Chelsea FC Hrvatska.

Sami financiramo hosting web stranice, kao i sve ostale troškove osnovnog funkcioniranja udruge – podrži naš rad učlanjenjem u udrugu simboličnom sezonskom članarinom kojom, uz postajanje dijelom najveće zajednice Chelseajevih navijača u regiji, dobivaš i ekskluzivni članski paket uz sva ostala prava i pogodnosti!

KAKO SE UČLANITI?

Odlasci na utakmice, razna događanja, nagradne igre i mogućnost aktivnog sudjelovanja su udaljeni samo par klikova mišem – vidimo se!