Arsenal dolazi na Bridge za prvu utakmicu polufinala Carabao kupa nakon što su izbačeni iz FA kupa od strane Nottingham Foresta, natjecanja gdje su bili branitelji. Gledajući kako su trenutno šesti u ligi, Liga kup je možda jedina nada Gunnersa za trofej.
Datum i vrijeme: 10.01.2018. u 21:00
Mjesto: Stamford Bridge, LDN, Eng
Vremenska prognoza: Oblačno s maglom, 2 °C
Prijenos: Arena 4
Sudac: Martin Atkinson
Hazard bi trebao nastupiti protiv Arsenala nakon što je imao manjih problema s listom. Conte je izjavio kako je malo vjerojatno da će Barkley nastupiti tako rano od dolaska u klub, ali Talijan smatra kako se veznjak odlično snašao u novoj okolini.
Očekivani sastav:
Courtois; Azpilicueta, Christensen, Cahill; Moses, Alonso, Kante, Fabregas, Bakayoko; Hazard, Morata
Forma: N-N-P-P-N
Još se ne zna situacija s Xhakom te Mustafijem koji su upitni za današnju utakmicu jer se još nisu u potpunosti oporavili od svojih ozljeda. Osim spomenute dvojice, Arsenal ima par igrača na popisu ozlijeđenih.
Čech; Mertesacker, Mustafi, Chambers, Bellerin; Wilshere, Elneny; Alexis, Özil, Welbeck; Lacazette
Ozlijeđeni: Koscielny, Ramsey, Kolašinac, Giroud, Monreal
Upitni: Xhaka, Mustafi
Forma: I-N-N-P-N
Chelsea je bio bolji od Arsenala u četiri utakmice od ukupno pet u ovom natjecanju, a već su igrali u polufinalu u sezoni 1997./98. gdje je ukupan rezultat bio 4:3 u korist Chelseaja. Gledajući utakmice na Bridgeu, Arsenal je samo jednom slavio u posljednjih devet susreta, dok je jedan susret završio remijem.
Posljednji susret između Chelseaja i Arsenala je završio s 2:2, a tri gola su pala u posljednjih pola sata igre. I danas se očekuje zanimljiva utakmica između gradskih rivala koja je ipak malo naklonjenija domaćinima.
Mišljenje kladionice (bet365):
Chelsea 1.66
Oba daju gol 1.75
TR 2:1 8.00
Rođen 1991. u Rijeci, nekom slučajnošću istog dana kada je Udruženje navijača Chelsea Hrvatska upisano u registar udruga Hrvatske 22 godine kasnije. Trenutno student elektrotehnike na Tehničkom fakultetu u Rijeci, svoju avanturu s Chelseajem je započeo "davne" 2001. Početna simpatija koja je prerasla u veliku ljubav kako su godine prolazile, a iz dana u dan nastavlja s rastom. Igrom sudbine, Flego postaje urednik na ovom portalu, nastavljajući sad malo bolju pisačku karijeru koju su dosad bilježile dvije započete, ali nikad dovršene knjige te tri bloga/foruma ugašena zbog autorove sve više prisutne lijenosti.