Izvještaj s posudbi: Stigli pozivi

November 07 18:45 2017

Danas ćemo posebnu pažnju pridodati dvojici Engleza koji su na posudbi od strane Chelseaja – Tammy Abraham i Ruben Loftus-Cheek. Bilo je naravno i golova, dovoljno da se prijeđe ukupna brojka od 30.

To su igrači koji su impresionirali na svakoj razini u juniorskim selekcijama Engleske. Sada slijedi veliki test, nastup za seniorsku reprezentaciju. Izbornik Gareth Southgate ih je izabrao za prijateljske utakmice protiv Njemačke i Brazila. Oba igrača imaju dobre sezone na klupskoj razini, posebice Abraham u Swanseaju. Tjedan za njega nije najbolje završio; kod kuće su poraženi od Brightona. Loftus-Cheek je imao miran nastup za Crystal Palace koji je poražen kod Tottenhama.

Broj golova se prošlog tjedna povećao za tri. Jordan Houghton je proslavio svoj 22. rođendan pogotkom u utakmici FA kupa između Doncastera i Ebbsfleeta.

U Meksiku, Joao Rodriguez je zabio treći gol u posljednjih četiri nastupa. Najnoviji se dogodio u 3:2 pobjedi Tampica Madera nad Murcielagom.

Jedan od češćih imena na popisu strijelaca, Marco van Ginkel, je zabio svoj osmi gol sezone za PSV u susretu s Twenteom. PSV je slavio, a na lijevom beku za momčad Twentea je nastupio Cristian Cuevas.

Izzy Brown je odigrao pet minuta protiv Swanseaja, gdje je imao i odličnu priliku za povećanje vodstva koju nije iskoristio. U međuvremenu, Kurt Zouma je za Stoke odigrao još jednu utakmicu -domaći remi s Leicesterom. Branič je imao lošiji nastup nego inače.

Iako je Championship u prošlom tjednu odigrao dva kola svog prvenstva, bilo je malo toga zanimljivog kod igrača na posudbi. Najbolje je bilo pratiti Hull. Fikayo Tomori i Michael Hector su nastupili tijekom tjedna u porazu kod Middlesbrougha za kojeg nije nastupio ozlijeđeni Lewis Baker. Tomori je igrao i za vikend protiv Sheffield Uniteda. Ta utakmica je isto završila porazom. Ovdje mu se u momčadi pridružio Ola Aina, dok Michael Hector nije nastupio zbog crvenog kartona u utakmici s Middlesbroughom. U dresu Sheffielda nije bilo Jamala Blackmana, koji se u utorak ozlijedio u utakmici protiv QPR-a. Ozljeda se dogodila na samom početku utakmice, gdje je QPR zabio gol i odnio pobjedu.

Ike Ugbo je odigrao 67 minuta za Barnsley na gostovanju kod Burtona, a za vikend je bio neiskorištena zamjena protiv Birminghama. Za Birmingham je četvrt sata igrao i Jeremie Boga, koji nije nastupao u tjednom porazu kod Brentforda. Tomaš Kalas je zamijenjen na poluvremenu između Bristola i Fulhama, dok protiv Wolvesa nije ni nastupio. Obje utakmice su završene porazima za Fulham.

Charlton je slavio protiv Trura u prvoj rundi FA kupa, a Jay Dasilva je ostvario asistenciju. Brad Collins je ostvario treću utakmicu bez primljenog pogotka u posljednjih pet utakmica. To se dogodilo u FA kupu protiv Macclesfielda. Igrao je i u Checkatradeu, gdje je Forest Green poražen od Swanseajeve U-23 momčadi. Nathan Baxter je imao odličan nastup za Woking u FA kup utakmici s Buryjem. Ovog tjedna je Baxter proglašen i Igračem mjeseca. Jared Thompson i Chippenham Town su minimalno poraženi od Hampton & Richmonda.

Iza Vitessea je frustrirajuć tjedan u kojem su kod kuće poraženi od Zulte Waregema u okviru Europa lige. Nakon toga su remizirali u ligi protiv PEC Zwollea. Fankaty Dabo i Matt Miazga su obje utakmice odigrali u cijelosti, dok je Mason Mount bio najbolji igrač protiv Zultea. Charlie Colkett nije nastupio u nijednom susretu, što valjda neće postati rutinski. Todd Kane je bio neiskorištena zamjena Groningena u njihovom porazu kod Heraclesa.

Victorien Angban je odigrao cijelu utakmicu Waasland Beverena i Mouscrona, koja je završila 2:0.

Nathan nije igrao u remiju Amiensa i Montpelliera.

Spartak Moskva je poražena od Seville, a Mario Pašalić je odigrao 57 minuta. U ligi je u nedjelju protiv Ufe odigrao posljednjih 20 minuta. Josimar Quintero je po običaju bio neiskorištena zamjena.

Kenneth Omeruo je odigrao cijeli susret Kasimpase i Bursaspora koji je završio podjelom bodova.

Danilo Pantić je odigrao posljednjih osam minuta za Partizan koji je slavio protiv Skenderbeua. Protiv Mačve je bio neiskorištena zamjena.