Maresca o Jacksonu: “Bit će van terena šest do osam tjedana”

Maresca o Jacksonu: “Bit će van terena šest do osam tjedana”
13 veljače 18:46 2025

Enzo Maresca održao je konferenciju za novinare uoči Chelseajevog gostovanja kod Brightona u Premier ligi.

Plavci igraju s Brightonom sutra navečer, što će biti druga utakmica protiv istog protivnika u šest dana, nakon ispadanja u četvrtom kolu FA kupa za vikend.

Upitan ima li novosti oko ozljeda, Maresca je rekao: “Kao što već znate, Nicolasa (Jacksona) neće biti do reprezentativne stanke, vjerojatno će biti spreman nakon nje. Marc Guiu će također neko vrijeme biti van terena. Romeo Lavia je u procesu opoavka. Kao i Benoit Badiashile, a Wes Fofane je počeo raditi s nama prije dva dana, što znači mu treba još dva ili tri tjedna da bude potpuno spreman, ali barem je počeo raditi s nama.”

Upitan zašto će Jackson duže biti van terena nego što se prvotno mislilo, rekao je: “Znali smo da se radi o ozljedi mišića, ali nismo znali koliko je ona teška. Njegova reakcija je bila prilično dobra pa smo mislili da ozljeda nije teška, ali nažalost prije nekoliko dana je imao pregled, a radi se o težoj ozljedi. Bit će van terena šest do osam tjedana.”

Upitan hoće li sada Nkunku imati veću ulogu, rekao je: “Christo može biti jedno od rješenja, ali nije jedino rješenje. Pokušat ćemo pronaći različita rješenja. Rekao sam to više puta, smatram Nkunkua jako važnim igračem od početka sezone. Problem je što igrači misle da su važni samo ako igraju, ako ne igraju ne smatraju se važnima.”

“Također, sada kada je prijelazni rok završio, svi su ovdje. Može nam pomoći o kraja sezone.”

Upitan koja su druga moguća rješenja, rekao je: “Zbog situacije s Nicolasom i Marcom radimo na tome, pokušavamo pronaći različita rješenja. To može biti Nkunku jer je igrao zadnju utakmicu ili može biti neki drugi igrač. Ako nemaš pravog napadača, koji stalno može biti prijetnja, onda ne mijenjaš samo napadača nego i način na koji želiš igrati.”

Upitan koliko jr važno osigurati da sav dosadašnji dobar posao ne propadne u sljedećih nekoliko tjedana, rekao je: “Ne mislim da može propasti ono što smo napravili, zato što je ono što smo napravili ovdje. Nažalost, ispali smo iz kupova, ali naše dosadašnje putovanje u Premier ligi je sjajno, a u Konferencijskoj ligi smo bili sjajni. Pokušat ćemo završiti sezonu najbolje što možemo.”

“Nemojte zaboraviti da Chelsea u zadnje dvije sezone nije bio među prve četiri ekipe, a ove sezone smo skoro cijelu sezonu bili među prve četiri ekipe. To pokazuje vama i svima da idemo u pravom smjeru. Sada ćemo pokušati završiti sezonu na najbolji mogući način i odvesti klub tamo gdje mu je mjesto, u Ligu prvaka.”

Upitan bi li moga staviti nekog od krilnih napadača na mjesto centralnog napadača, rekao je: “To bi definitivno moglo biti rješenje. Noni (Madueke), Pedro (Neto) ii čak Tyrique (George) bi mogli biti riješenje za nas. Jadon (Sancho) ima drukčije vještine. Kad nemaš pravog napadača, vjerojatno moraš koristiti drukčijeg napadača, ali vjerojatno moraš mijenjati i način na koji želiš igrati. Ne možeš biti direktan, vjerojatno trebaš više dodavanja jer nemaš prijetnju naprijed. Pronać ćemo rješenje.”

Upitan je li moguće da zbog dobre forme Nottingham Forresta Chelsea ili Manchester City ostanu bez mjesta koje vodi u Ligu prvaka, rekao je: “Nisam rekao da je naš cilj završiti među prve četiri ekipe. Klub mi nijednom nije rekao da je to cilj. Kad sam došao ovdje, cilj je bio igranje u Ligi prvaka za dvije godine, ne za jednu godinu. Zato sam puno puta rekao da nadmašujemo moja očekivanja.”

“Nottingham Forest igra sjajno, jako dobro, svaka im čast. Vidjet ćemo gdje ćemo završiti.”

Upitan hoće li sezona biti uspješna ili ne ako ne završimo među četiri prve ekipe, rekao je: “Vidjet ćemo gdje ćemo završiti.”

“Dobra stvar kod mene je što danas ne govorim drukčije nego što sam govorio prije mjesec dana. Od prvog dana pokušavam govoriti isto, ne gledam do svibnja ili lipnja, gledam kako se možemo popraviti iz utakmice u utakmicu, samo to. Vidjet ćemo na kraju sezone.”

Upitan vidi li Nkunkua kao napadača, rekao je: “Ne, od prvog dana govorim da on nije napadač. Christo je napadački vezni. Koristimo ga kao napadača da pronađemo rješenje, ali jako dobro znamo da Christo nije pravi napadač.”

Upitan može li Nkunku ponuditi isto kao Jackson, rekao je: “Drukčiji su s loptom i bez lopte. Ponekad se žalimo na neke igrače, a kad ne igraju shvatimo koliko su važni za ekipu.”

“Na svakoj konferenciji me pitate za Nicolasa i svaki put vam kažem da je sjajan igrač koji odlično radi s loptom i bez nje. A onda kad nije igrao protiv Brightona svi su pomislili kako je teško igrati bez napadača.”

“Znamo koliko je Nico dobar s loptom i bez nje. Cristo je potpuno drukčiji igrač s loptom i bez nje. Zato sam rekao da moramo nešto promijeniti jer u ovom trenutku nemamo pravog napadača.”

Hej, čitatelju! Ovaj tekst, kao i svi ostali na portalu chelseacroatia.com, autorsko su djelo volonterskog uredničkog tima članova službeno priznate Udruge navijača Chelsea FC Hrvatska.

Sami financiramo hosting web stranice, kao i sve ostale troškove osnovnog funkcioniranja udruge – podrži naš rad učlanjenjem u udrugu simboličnom sezonskom članarinom kojom, uz postajanje dijelom najveće zajednice Chelseajevih navijača u regiji, dobivaš i ekskluzivni članski paket uz sva ostala prava i pogodnosti!

KAKO SE UČLANITI?

Odlasci na utakmice, razna događanja, nagradne igre i mogućnost aktivnog sudjelovanja su udaljeni samo par klikova mišem – vidimo se!

Vidi Više Članaka

O Autoru Članka

Bagi Arežina

Vidi Više Članaka