Manchester City FC 4-0 Chelsea FC | KRAJ

08 siječnja 19:22 2023

Ždrijeb u domaćim kupovima nas ove sezone nije mazio. Prvo smo već u 3. rundi Carabao kupa izvukli Manchester City u gostima (pobjeda Cityja 2:0), a zatim smo jednak ždrijeb dobili i u 3. kolu FA kupa. Prije četiri dana smo u ligaškom dvoboju protiv istog protivnika na Stamford Bridgeu poraženi s 0:1, a ovoga puta nismo niti u jednom segmentu uspjeli parirati domaćinima te smo doživjeli težak poraz.

Kao i prošla utakmica, i ova je počela dosta oprezno s obje strane. Prvi ozbiljniji pokušaj stigao je tek u 19. minuti kada Cityjev Cole Palmer iz izgledne situacije puca u vanjski dio mreže. Da je ova utakmica kopija one iz 3. runde Carabao kupa potvrdilo se u 23. minuti kada Mahrez dovodi domaćine u vodstvo iz slobodnog udarca, kao što je to učinio i u Carabao kupu. Mahrezov treći gol protiv nas u posljednje tri utakmice. U 29. minuti Havertz nakon kornera igra rukom, a sudac Robert Jones nakon VAR pregleda pokazuje na bijelu točku. Julian Alvarez bio je precizan i Manchester City od 30. minute vodi 2:0. Od 39. minute na semaforu je 3:0. Prekrasna akcija Cityja po desnoj strani koju ja završio Phil Foden.

Prvih 27 minuta drugog dijela proteklo je u istom tonu kao i prvih 20 minuta u prvom poluvremenu – bez ikakvih šansi. Mahrez sve gledatelje ove utakmice razbuđuje u 73. minuti udarcem s distance koji prolazi malo pored naše desne vratnice. U 84. minuti Koulibaly ruši Fodena u našem šesnaestercu, a City dobiva drugi jedanaesterac na ovoj utakmici. Ovaj puta siguran realizator bio je Mahrez za svoj drugi pogodak na ovoj utakmici i konačnih 4:0.