Prosječna ekipa s europskim ambicijama

Prosječna ekipa s europskim ambicijama
21 listopada 14:25 2018

Bez Hazarda smo točno to. Ukoliko želimo biti konkurenti za neki ozbiljniji naslov u idućih par godina, našoj ekipi treba ozbiljna nadogradnja. Ako tu nadogradnju ne ostvarimo i istovremeno izgubimo Hazarda, ne bih se začudio da postanemo mid-table momčad.

Mid-table momčad?! Pa ovaj mali je skrenuo s uma! Kako da mi – moćni Chelsea – budemo mid-table momčad?
*pogleda postavu bez Edena*
Aha, tako.

Da nebi bilo da lupetam gluposti, potkrijepit ću svoje gluposti step-by-step neprofesionalnom analizom. Pa kaže…

Kepa – golman i možda djevac
Dobar je. Stvarno dobar. Usudim se reći idealna zamjena za zmijožirafu. Mlad, a sposoban, s velikim potencijalom da postane institucija u ovom klubu kako godine idu. S tim da još nije dosegao svoj vrhunac iako već odlično brani, rekao bih da smo u ovom području osigurani.

Azpilicueta – branič i duša od čovjeka
Jedan od trojice igrača svjetske klase u našoj ekipi. Taj čovjek zaslužuje biti kapetan i nadam se da će mu Sarri to omogućiti. Zna se nekada poskliznuti a la Gerrard, ali to mu opraštamo jer je pokazao da može konstantno igrati na najvišoj razini. Zasad sve dobro? Idemo dalje.

Rüdiger – branič i mesar
On mi liči na mačku. Na neku životinju sigurno, samo ne znam točno na koju. Svaka ekipa ima svog mesara koji se ne boji uprljati ruke, a to je kod nas Toni. Uz to je brz, ima fenomenalno dodavanje i fizički je impozantan. Pa ova ekipa je odlična zasad. Zasad.

Luiz – branič(?) i razlog zašto Christensen grije klupu
Evo nam prvog problema. Volim ga, ali brate što on zna podbacit kad ne treba. Moja teorija je da su mu okrugli oblici fascinantni pa stalno promatra loptu umjesto da krene na nju. I onda primimo gol. Volio sam kada ga je Conte koristio kao razarača u veznom redu, ali on je jednostavno previše neoprezan da igra stopera. Makni se i daj priliku Andreasu.

Alonso – branič i napadač
Ova lijeva strana nam je baš u banani. Nije ni čudo što smo primili dobar broj golova zbog propusta te strane obrane. Nakon fatalnog spoja Alonso – Cahill, sada smo Cahilla zamijenili Luizom i nije nimalo bolje. Alonso je spor i ne može se vratiti sa onih svojih avantura do protivničkog šesnaesterca. U tekmi protiv United je fino joggirao dok smo mi primili drugi gol. Njega ili u špicu ili van prve postave. Gol iz slobodnjaka svake prijestupne nije dovoljan razlog da bude starter.

Kante – veznjak i nasmijana beba
Drugi igrač svjetske klase ove ekipe; Kante se ove godine našao u novoj ulozi, kao što ste mogli pročitati u analizi kolege. Ta nova uloga mi zvuči dobro u teoriji, ali u praksi još nisam vidio neke prednosti. Još uvijek nam je najkorisniji kada oduzima protivniku lopte, kao što je radio i prošle sezone. Osim toga, luta po desnom krilu gdje se malo dodaje, ali to je to. Nadam se da će se što prije snaći u novoj ulozi i početi biti još korisniji u tekmama jer zasad mi se uglavnom čini kao prolaznik, netko tko samo proslijeđuje loptu. Takvi nam ne trebaju.

Jorginho – veznjak i dirigent
On je naš kreativac. Naš JEDINI kreativac. Ima visoku nogometnu inteligenciju, ali je defenzivno slab. Ako on ne stvara šanse, nije nam pretjerano koristan. Očito je da razumije Sarrijev način igre, ali se mora još poboljšati ako misli biti nešto više od talijanskog Fabregasa. Razumijem sav hype oko njega, ali još nisam potpuno uvjeren. Može to bolje.

Kovačić – veznjak i Hazard lookalike
Iz daleka ih teško mogu raspoznati; isto trče, imaju duge rukave, a pogotovo zato jer je Hazard prije nosio broj 17. Kova se fino uklopio u prvih 11, ali nekako mi se uvijek teško prisjetiti što je točno napravio. Protrčao je onaj put i osvojio aut? Tri puta za redom proslijedio loptu od Jorginha prema Hazardu i natrag? Mora početi igrati konkretnije jer, kao Kante, čini se kao prolaznik. Treba preuzeti više odgovornosti i smanjiti ona ‘alibi’ dodavanja.

Na papiru imamo jednu od najjačih veza na svijetu, ali stvarnost je malo drukčija.

Willian/Pedro – napadač i stara nada
Njih sam stavio pod jednog igrača jer ih tako i Sarri gleda. Obojica su brzi, dobri dribleri i mogu opaliti izvana. Obojica su također prešli 30 godina i karijera u Chelseaju im se bliži kraju. Odlični su za kontre, ali obojici fali dosljednost u preformansama. Willian je ove sezone nijansu bolji i ima prednost u odnosu na Pedra pa se nadam da će Pedro pokušati vratiti svoje mjesto još boljim nastupima. Oni su iznadprosječni kada igraju najbolje što mogu, ali to nije dovoljno često. Nama treba netko tko to može stalno.

Morata – napadač i epileptičar
Treći igrač svjetske klas- ha ha jesam vas. Koliko puta taj čovjek može pasti na jednoj tekmi je čudo. On više vremena provede na podu gledajući u suca nego na nogama igrajući nogomet. Mislim da o njemu ne moram previše govoriti. Ima talent, ali u ovakvom stanju nam je beskoristan, a vremena mu ponestaje.

Giroud – napadač i bandera
On je sasvim u redu. Radi svoj posao i šuti. Služi kao mantinela Hazardu i asisistira škaricama. Mislim da se više od takvog centarfora ne mora tražiti, ali mi kao ekipa s europskim ambicijama se ne bismo trebali zadovoljiti ovakvom špicom. Nama treba netko tko redovito zabija golove. Netko poput Drogbe ili Coste. Netko tko nije Morata ili Giroud.

Hazard – napadač i najbolji na svijetu
Naravno, treći igrač svjetske klase u našoj ekipi, naš čarobni patuljak. On je onaj posebni sastojak koji čini ovaj Chelsea onim što je. Bez njega bi naše tekme bilo puno dosadnije gledati i sretni smo što ga imamo. Vuče nas naprijed i čini svakoga pored sebe boljim igračem. Igra sa smiješkom na licu i stavlja taj smiješak na lice svima koji ga gledaju. On je jedan od rijetkih igrača danšnjice zbog kojih se klinci zaljube u nogomet i prave se da su on kad igraju na školskom. Ako on ode, mi postajemo prosječna ekipa i trebat će nam čudo da ga nadomjestimo.

Eto, nadam se da sam uspio prenijeti kako ja vidim našu momčad i zašto nam treba nadogradnja ako želimo postati europski div kao što smo bili nekoć. Uzimajući u obzir sve ovo, ipak se nadam da će Sarri poboljšati sadašnju ekipu kako nam ne bi trebale nadogradnje i kako bismo s ovim sastavom osvojili sve što se osvojiti može.

Vidi Više Članaka

O Autoru Članka

Leon Kondres

Rođen i odrastao u Zagrebu, znači Hercegovac je. Navija za Chelsea od finala u Moskvi 2008. ili otkad ih je koristio na Fifi, ne zna ni on sam. Isto se bavi stand-up komedijom pa voli kad mu ljudi dođu na nastupe pljeskati iz sažaljenja.

Vidi Više Članaka